V soboto dne 25.5. (na dan mladosti) je v OŠ Kuzma potekalo državno šolsko prvenstvo v karateju za OŠ in SŠ. Udeležilo se je 30 OŠ in 12 SŠ.

Iz Karate klub Atom Domžale je pod vodstvom senseja Lovrenca Kokalj 6.Dan Renshi na tekmovanje odšlo 5 članov. Domov so prinesli kar 11 odličij.

OŠ Domžale sta zastopala Leon Tshenolo Strauss Tlhaolang in Val Kordež. Kljub velikem številu tekmovalcev sta se odrezala odlično in za šolo osvojila kar 5 odličij:

–       Leon Tshenolo Strauss Tlhaolang: 1. in 2. mesto, torej zlata in srebrna medalja v katah in dve 1. mesti – zlati medalji v kumiteju – prosti borbi

–       Val Kordež: 2. mesto in s tem srebrno medaljo v kumiteju – prostih borbah

V skupnem seštevku je OŠ Domžale osvojila odlično 4. mesto in je kljub le dvema predstavnikoma je za tretje uvrščeno OŠ Gortina Muta zaostala le 10 točk.

Vsem nastopajočim čestitamo za udeležbo na prvenstvu in dosežena odličja.

Več na: