Petje, vriskanje, smeh … Polhograjska Grmada
Petje, vriskanje, smeh … Polhograjska Grmada
Osnovna šola Domžale
Bistriška cesta 19
1230 Domžale
E-pošta:
Telefon: 01 7240 081
Varna točka za vse učence OŠ Domžale, ki potrebujejo pomoč, je v pisarni svetovalne službe.
ZAKON O DOSTOPNOSTI SPLETIŠČ IN MOBILNIH APLIKACIJ (ZDSMA) ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti.
Ocenjujemo, da je naše spletišče https://www.os-domzale.si/, dostopno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA). Glede na 3. člen (ZDSMA), se zakon za vrtce, osnovne in srednje šole uporablja za vsebino spletišč, ki se nanaša na osnovne informacije o zavodu, informacije o vpisnem postopku in druge upravne informacije, kot so na primer šolski koledar in urniki.
Ta izjava o dostopnosti se nanaša na celotno spletno stran. Izjava o dostopnosti je bila pripravljena 21. 9. 2020. Pri oblikovanju izjave smo uporabili metodo samoocene. Izjava je bila nazadnje pregledana 16. 11. 2020.
Vsa vprašanja ali komentarje, povezane s spletno dostopnostjo, nam pošljite na e-pošto: os-domzale@guest.arnes.si. Odgovorili vam bomo v najkrajšem možnem času.
S spodbujanjem vključenosti in dostopnosti lahko vsem omogočimo enake možnosti za razvoj. Pomembno je, da se uporabnikom omogoči zaznavanje, razumevanje, navigacijo ter interakcijo s spletom.
V ta namen smo na našem spletišču izvedli prilagoditve spletne strani. Vključili smo vtičnik SOGO Dostopnost, s katerim uporabnik lahko izboljša vidnost spletišča. Gumb Dostopnost se nahaja v desnem zgornjem delu okna brskalnika. Aktivira se tudi z bližnjico Alt + A. Uporabniki lahko tako izbere berljivo pisavo, velikost pisave, črno/beli izgled strani, ustrezen kontrast in ustavi premike ter podčrta povezave.
Vtičnik SOGO dostopnost omogoča funkcionalnosti na stopnji AA (WCAG 2.0) in je skladen s standardoma SIST EN 301 549 V3.2.1 ter SIST EN 301 549 V1.1.2, ki je zahtevan v ZDSMA.
Pri objavljanju vsebin na spletišču poskušamo čim bolj slediti smernicam Web Content Accessibility Guidelines (WCAG).
Ne glede na prej omenjeno izjemo iz 3. člena Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij, dostopnost našega spletišča spremljamo in poskušamo oblikovati tudi vse ostale vsebine tako, da bi bile v čim večji meri dostopne za vse. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij. Pojavljajo se v obliki skeniranih dokumentov v PDF obliki zapisa in kot vsebina v formatih, ki zahteva prenos in uporabo namenskih aplikacij.