Učenci, ki obiskujejo naravoslovni krožek z ekologijo so bili 1. Junija 2016 na Goričkem. Obiskali so Doživljajski park Vulkanija. Doživetje v parku je bilo nepozabno. Spoznali so raznovrstnost vulkanov, njihove značilnosti, njihovo korist in kje so razlogi, da se ljudje naseljujejo v njihovi neposredni bližini navkljub nevarnosti. Sprehodili so se skozi lavino cev in se z dvigalom popeljali v razžarjeno podzemlje. Doživeli so nastanek vesolja, razmah življenja, izbruh vulkana na Goričkem in geološko zgodbo Goričkega vse do današnjih dni v najmodernejši stereoskopski 3D dvorani v Sloveniji.

Vodeno so si ogledali samostojne interaktivne vsebine in igre namenjene šolarjem. V Olijevi trgovini so kupili kakšen kristal za spomin na Vulkanijo. Vsi so bili nad obiskom Vulkanije zelo navdušeni.

Mentorica: Mojca Kanduscher

(Skupno 831 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost