»Matildin majhen, a močan um se je neprestano razvijal za kar so skrbeli glasovi vseh tistih avtorjev, ki so, tako kot ladje na morje, svoje knjige poslali v svet.«             
- Roald Dahl, Matilda


V petek, 10. 5. 2024, se je pred POŠ Ihan zbralo 145 učencev, ki so uspešno zaključili bralno značko. Kot že nekaj let doslej, so jim učitelji tudi tokrat za nagrado pripravili bralno noč.


Učenci so se najprej podpisali v knjige, narisane na ploščadi pred šolo. Po večerji na prostem so sledile različne delavnice, ki so jih vodili učitelji. V delavnicah so prisluhnili e-zgodbam, pisali nesmiselne zgodbe, postali gledališki igralci, izdelovali senčne lutke, prisluhnili glasbeni pravljici, ustvarjali zabavne stripe, spoznavali različne besedne igre, izdelovali ročne lutke, se preizkušali v ugankah, postali »knjigožeri«, sestavljali zgodbe z lego kockami.


Po delavnicah so učenci tretje triade učencem prve in druge triade prebirali zgodbe za lahko noč.


Bralna noč se je zaključila s skupnim zajtrkom v jedilnici.

Objava bo prestavljena v arhiv dne: nedelja 30 junija, 2024

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost