Sistematski in zobozdravstveni pregledi

Za našo šolo sta v TD Domžale za zdravstveno in zobozdravstveno varstvo učencev odgovorni šolska zdravnica, dr. Urška Cvajnar,dr.med., spec  (telefon: (01) 7245 156) in Gabrijela Košir Skobe, dr. den. med. (telefon: 01 724 52 37).

Preventivni program obsega:

  • preventivne zdravstvene preglede učencev v 1., 3., 6. in 8. razredu devetletke,
  • namenske preventivne preglede, če se ob sistematskem pregledu ugotovi odstopanje od normalnega stanja in je potrebno pogostejše spremljanje učenca,
  • cepljenje po republiškem programu: učenci 1. razredov proti hepatitisu B (dokončanje cepljenja), učenci 3. razredov bodo cepljeni proti davici in tetanusu.

zob

Sistematski pregledi obsegajo merjenje krvnega tlaka, pregled vida, meritve ter laboratorijski pregled za otroke, ki to potrebujejo. Rdeča nit pogovorov je zdravo življenje, odvisno od zrelosti in zanimanja otrok, vrstijo se vsebine o prehrani, umivanju, spanju, učenju, športu, zorenju, spolnemu razvoju, odvisnostih, odnosih med ljudmi in spoloma. Po pregledu zdravniki sporočajo staršem, osebno ali preko učitelja svoje ugotovitve in predlagajo ukrepe za izboljšanje zdravja. Na vsak sistematski pregled je potrebno prinesti tudi potrjeno zdravstveno kartico in cepilni kartonček.

Opravičila

Izostanke od pouka zaradi bolezni do 5 dni in pouka športne vzgoje do 14 dni po bolezni opravičujejo starši. Daljše izostanke opravičuje osebni izbrani ali imenovani šolski zdravnik. Daljša ali popolna opravičila za posamezne predmete (športna vzgoja, tehnični predmeti) izdaja samo imenovani zdravnik šole po pregledu zdravstvene dokumentacije ob sistematskih pregledih.

Pregledi se začnejo ob 8. uri zjutraj. Učenci se zberejo ob 7.30 pred šolo. Za malico in kosilo bo ta dan poskrbljeno.

Učenci naj imajo s seboj:

  • kartico zdravstvenega zavarovanja, cepilni karton in privoljenje staršev za cepljenje (velja za deklice 6. in 8. razredov) – ZA SPLOŠNI PREGLED
  • kartico zdravstvenega zavarovanja, zobno ščetko in zobno pasto – ZA ZOBOZDRAVSTVENI PREGLED

O vseh podrobnostih bodo še razredniki obvestili učence in starše vsaj en teden pred terminom pregleda.

(Skupno 3.395 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost