V petek, 26. 05. 2017,  smo se učenci  4., 5. in 6. razreda neobveznega izbirnega predmeta nemščine odpravili na ekskurzijo v sosednjo Avstrijo.

Tam smo obiskali čokoladnico Zotter in ZOO Herberstein. Najprej smo se odpeljali v čokoladnico, kjer smo se sprehodili čez celotno tovarno čokolade in se seznanili z umetnostjo postopka ustvarjanja čokolade. Poskusili smo veliko različnih okusnih vrst čokolade, kot so: jagodna, malinova, kokosova, bela, več vrst kakavove čokolade, npr. 100 %, 92 %, 75 %, 45 %, 35 % itd. Na koncu smo se ustavili še v Zotterjevi čokoladni trgovini (SchokoLAden), kjer smo se preizkusili tudi v našem znanju nemščine. Nato smo se odpeljali v dvorec in živalski vrt Herberstein. Tam smo najprej pojedli malico, nato pa se razdelili po skupinah in se odpravili ogledat celotni živalski vrt. Videli smo veliko različnih živali ter se pri tem po skupinah zelo zabavali. Približno ob 17.00 smo se počasi odpeljali domov. Med vožnjo nas je vodička seznanila še z avstrijsko kulturo in jezikom in nas naučila nekaj stavkov v avstrijščini.  In tako se je končala naša ekskurzija na avstrijsko Štajersko. Es war toll! Bilo je super!

Maruša Jeretin (6.c) in Melita Cerar (6.c)

(Skupno 752 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost