Učenci ihanske šole smo v torek 6. 6. 2017 spoznavali Gorenjsko. Najprej smo se odpeljali na Blejski grad, kjer so nas ob spremljavi fanfar pričakali grofje in grofice. Vitezi pripravniki so popeljali svoje grajske gospodične v pravem srednjeveškem špalirju na grajsko dvorišče. Tam nas je čakalo pravo srednjeveško dogajanje s plesom, požiralcem ognja, mečevalci in lokostrelci. Tu živeči graščaki in graščakinje so nas popeljali po gradu in svojih sobanah, nam predstavili legendo o nastanku blejskega jezera ter nas učili mečevanja in lokostrelstva. Nato smo se odpeljali še v Bohinjski kot. Sloves, ki ga Bohinj ima, da tam (skoraj) vedno dežuje, se (žal) tudi tokrat ni izneveril. Do slapu Savica smo se tako povzpeli pod dežniki in pelerinami in ga doživeli v dežju. Kljub temu nam dobre volje ni zmanjkalo in so prvošolčki angleškim turistom pri slapu priredili še koncert. Avtobus pa smo med vožnjo domov spremenili v pravo sušilnico.

(Skupno 209 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost