V petek, 01. 06. 2018, smo se učenci 4., 5. in 6. razreda v okviru neobveznega izbirnega predmeta nemščina odpravili v Celovec. Najprej smo si v mestni hiši Celovec ogledali dvorano grbov s 665 grbi in knežji kamen. Ali veste, da je Celovec glavno mesto Koroške? Sprehodili smo se po mestnem jedru in videli najstarejši kip Marije Terezije, fotografirali smo se ob Zmajevem vodnjaku, simbolu mesta, ter si ogledali kovinskega možička iz vrbskega jezera. Ali ste vedeli, da je vrbski mož odgovoren za nastanek Vrbskega jezera?

Po ogledu mestnega jedra smo se odpeljali do Minimundusa, tam smo si ogledali več znamenitosti sveta, npr. Eifflov stolp, Kitajski zid, Titanik, Atensko akropolo, Operno hišo v Sydneyu, Grad Neuschwanstein, Sagrado  Familio, Taj Mahal, Atomium …  skupaj kar 156 znamenitosti.

Najbolj navdušeni pa smo bili, ko smo si ogledali 4D film. Zelo strašljivo in hkrati smešno, kajti doživeli smo pravo pravcato adrenalinsko vožnjo po Kitajskem zidu…

Svetujemo vam, da si tudi sami ogledate to lepo in zanimivo mesto.

 

Antonio Marinović (4. a), Dominik Cerar (4. a)

(Skupno 341 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost