Na Srednji šoli Domžale smo v sklopu jesenskih počitnic pripravili tridnevno jesensko šolo računalništva. Nanjo so se prijavili vsi nadobudni računalničarji, ki obiskujejo osnovno šolo v zadnjem triadnem obdobju. Med udeleženci so bila tudi tri dekleta. Jesenske šole so se tako udeležili: Nejc Koncilja, Zala Kovačič, Martin Bučar, Noel Žurej, Jakob Pečnikar, Tilen Zupet, Žan Grčar, Domen Cvar, Riena Hribar in Pia Frelih. Namen jesenske šole je bil seznaniti udeležence z različnimi praktičnimi vajami, ki jih izvajajo dijaki v programu tehnik računalništva na Srednji šoli Domžale.

Prvi dan so se spoznali z osnovami digitalne fotografije in njihovo obdelavo v programu IrfanView. Praktični del je potekal za šolo ob Kamniški Bistrici. Drugi dan so samostojno razstavili računalnik in se spoznali z njegovo vsebino. Največji izziv je bil sestaviti računalnik tako, da bo deloval. V nadaljevanju so samostojno vzpostavili domače omrežje na simulacijskem okolju Cisco Packet Tracer. Tretji dan so pridobili znanja iz osnov elektrotehnike in programiranja. Pri tem so demonstrirali vklapljanje različnih LED diod na atraktivnem mikrokrmilniku Arduino. Boljši so simulirali prižig dveh diod v primeru železniškega prehoda in treh diod v primeru semaforja. Na koncu je bilo organizirano tekmovanje v programiranju, ter podelitev medalj in diplom za najboljše. Mentorji, Gregor Cedilnik, Borut Jagarinec in Tadej Trinko, so bili z delom udeležencev izjemno zadovoljni.

Pri tem sporočamo prijetno novico, da sta na tekmovanju vaši učenki  Riena Hribar in Pia Frelih osvojili četrto mesto.

Zapisal: Tadej Trinko

(Skupno 1.055 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost