S ponosom in veseljem obveščamo, da je na državnem nivoju najbolj pomembnega tekmovanja za mlade glasbenike v Sloveniji (TEMSIG), v skupini klarinet, kategorija 1. c, učenka 8. a razreda Kika Szomi Kralj osvojila prvo mesto in zlato plaketo ter posebno nagrado za obvezno skladbo. Kika se uči klarineta v razredu prof. Dimitrija Ledererja v Glasbeni šoli Domžale, skupaj s prof. Mihom Nagodetom, ki jo vsa ta leta spremlja na klavirju, pa so očitno zmagovalna ekipa saj so ta izjemen dosežek ponovili že kar drugič. Kika je namreč državna prvakinja od leta 2016, ko se je podala na svojo tekmovalno pot prav na TEMSIG-u (ki se za vsak posamezni inštrument odvija vsaka tri leta) in v najnižji kategoriji 1. a dosegla podobno izjemen rezultat: prvo mesto in zlato plaketo ter posebno nagrado za obvezno skladbo. Tokrat pa je bila ekipa še dodatno nagrajena: posebno priznanje za zgledno sodelovanje s tekmovalcem in umetniško podporo v posamezni kategoriji je prejel tudi korepetitor. Seveda pa brez podpore in razumevanja učiteljev na OŠ Domžale tudi ne bi šlo.

Poglejte več: Videoposnetek

(Skupno 922 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost