Pred začetkom zimskih šolskih počitnic so 7. razredi OŠ Domžale ter PŠ Ihan imeli kulturni dan, ki je bil izveden tokrat kar na matičnih šolah. Učence je obiskal gost Andrej Voje, svetovni popotnik, potapljač in podvodni fotograf ter jim predstavil svoje življenjsko delo skozi fotografijo in pripovedi, ki jih je doživel ob potapljanju v globinah morja. Učenci so se po predstavitvi vključili na različne likovne delavnice, ki so bile vse povezane s temo življenja v morju. V eni skupini so ustvarjali z različnim materialom ter ga reciklirali tako, da so izdelali podmorske koralne grebene, v drugi skupini so učenci izdelovali poslikavo majolk, v ostalih razredih pa so spoznavali življenje morskega konjička, le-tega narisali ter izdelek na koncu poslikali v likovni tehniki pihanja barve..

Več o kulturnem dnevu, si lahko pogledate na fotografijah.

Anita N., učiteljica likovne umetnosti

(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost