V petek, 4. 10. 2024, smo se učenci 6. 7. in 8. razredov iz matične OŠ Domžale in Podružnične šole Ihan z avtobusom odpeljali na dvodnevni likovni tabor v Piran. Spremljali sta nas učiteljici Nadja Kos in Mira Marinšek. Ob prihodu smo se najprej odpravili na Tartinijeve trg in tam obiskali mestno hišo, v kateri smo si ogledali sliko Domenica Tintoretta, ki jo je Piran dobil kot darilo Benetk. Sledilo je še kratko vodenje z učnimi listi po Piranu in pogled na mesto iz obzidja ob cerkvi sv. Jurija. Po ogledu smo šli v Dom pod obzidjem pojest kosilo. Po kosilu pa smo se ponovno vrnili na Tartinijev trg in tam dobili prvo likovno nalogo: risanje mestnih vedut. Nato smo narisali še razglednice za starše in jih odposlali. Sledila je večerja v domu. Pred spanjem pa še en večerni sprehod spet do središča mesta, kjer smo imeli uro prostega časa.

Drugi dan smo se po zajtrku odpravili na sprehod do Fiese. Tam smo dobili slikarsko nalogo z motivom morja. Po končanem delu smo se vrnili nazaj v Piran, nekateri smo se odpravili še risat v akvarij. Sledilo je kosilo v domu, popoldne pa še zadnja likovna naloga. Na trgu 1. maja smo izdelali cianotipijo, eno prvih fotografskih tehnik, s postavitvami iz školjk. Ob koncu smo se malo posladkali. Pozno popoldne smo odšli nazaj do doma, vzeli prtljago, se odpravili do avtobusa in krenili proti domu. Imeli smo se super in se naučili veliko novih likovnih tehnik. Komaj čakamo naslednji likovni tabor.

Napisale udeleženke likovnega tabora iz 7.i razreda

Objava bo prestavljena v arhiv dne: sobota 30 novembra, 2024