V četrtek, 21. 3., smo se z vlakom odpravili na MEPI tabor in mini odpravo v Kočevje. Pot je bila dolga, a vseeno zabavna. Ko smo prišli na naš cilj, hostel Bearlog, smo se nastanili in začeli pripravljati večerjo. Vso hrano smo si prinesli sami. Po večerji smo se družili in naučili osnov prve pomoči. Za tem smo šli spat. Zjutraj smo se zbudili in šli na zajtrk. Nato pa smo se pripravili za pohod. V skupinah po štiri smo dobili zemljevid in napisana navodila, kam in kako iti pa smo se morali zmeniti sami s pomočjo zemljevida. Vsaka skupina je štartala deset minut za skupino pred njo. Imeli smo toliko distance, da nismo goljufali in hodili za skupino pred nami. Imeli smo nekaj ciljev, ki so bili na kar visoki nadmorski višini. Na vsaki postojanki smo se malo ustavili, zadihali, nekaj popili in kaj malega pojedli. Že zjutraj smo določili točko, na kateri si skuhamo kosilo. Ko so vse skupine prišle do tega cilja, smo si sami skuhali kosilo. Sabo smo nosili: gorilnike, vodo, hrano, vse, kar potrebuješ za pripravo kosila. Potem smo vse pospravili in se odpravili na naše spoznavanje kočevskih gozdov. Na zadnji točki smo se že spet počakali in si povedali vtise. Vsem je bila ta izkušnja všeč! Tudi takrat, ko se je kakšna skupina izgubila ali pa se ni znala odločiti, v katero smer mora iti.  Odpravili smo se proti naši nastanitvi. Kasneje je sledil tuš, priprava večerje itd. Nato so sledile družabne in povezovalne igre. Zjutraj pa smo imeli zajtrk in pripravo na CŠOD misijo. Imeli smo vprašanja, na katera smo odgovorili s pomočjo različnih točk po Kočevju. Na koncu pa smo se odpravili na kosilo v restavracijo. Vožnja domov je bila prav tako zabavna. Vsi bi si želeli, da bi lahko še malo podaljšali in se že veselimo naslednje odprave!

Nika Carys Majhenič

Objava bo prestavljena v arhiv dne: ponedeljek 29 aprila, 2024

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost