V sredo, 4. 5. 2016, so se učenci 8. razreda odpravili na ekskurzijo po Gorenjski. Začeli so v Kropi, zibelki slovenskega železarstva. Ogledali so si film o življenju kroparskih kovačev. Nato so si ogledali muzejsko zbirko, nazadnje pa so se podali še do vigenjca, kovaške delavnice, kjer jim je kovaški mojster demonstriral kovanje žebljev in povedal, kako je včasih potekalo vsakodnevno življenje ne samo kovačev, ampak tudi njihovih družin. Za piko na i, so se učenci lahko preizkusili v kovanju. Na videz zelo preprosto opravilo, je bilo v resnici nedosegljivo. Prav nikomur ni uspelo skovati niti enega »preprostega« žebljička. Jasno se je izkazalo, da vaja dela mojstra, če mojster dela vajo…

Pot so nadaljevali do Kranja, kjer jih je učitelj zgodovine popeljal po starem mestnem jedru.

Vodja ekskurzije: Nuška Tekavc

(Skupno 171 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost