Ob dnevu očarljivih rastlin, letos je bil to petek, 24. maja 2019, smo z učenci 6. razredov obiskali osrednjo prireditev pred Biološkim središčem v Ljubljani.

Na delavnicah so različne inštitucije predstavljale rastline v vsej svoji raznolikosti. Z učenci smo si ogledali 11 različnih delavnic. Spoznavali smo rastlinsko zgradbo in dele rastlin opazovali pod mikroskopom, nazorno so nam predstavili transport snovi po rastlini, zelišča, sviloprejke, pojoče rastline… Biologi so nas seznanili tudi z invazivnimi tujerodnimi vrstami rastlin in živali, ki se širijo v našem okolju in ogrožajo avtohtone vrste. Na delavnici o lesu, ki so jo pripravili na oddelku za lesarstvo Biotehniške fakultete, smo primerjali gostoto različnih vrst lesa, spoznavali škodljivce, ki les ogrožajo in kako se pred njimi zaščititi. Učenci so zaigrali na limone in spoznali mikorizo, pa še veliko več.

Učenci so aktivno sodelovali, božalo nas je tudi prijetno majsko sonce.

(Skupno 265 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost