Z učenci drugi razredov iz OŠ Domžale smo se v četrtek, 13. 6. 2024,  podali  po učni poti proti domžalskemu apiterapevtskemu čebelnjaku. Med potjo smo opazili panoje čebelarske učne poti, ki poteka ob Kamniški Bistrici vse do čebelnjaka. Med potjo smo opazovali travnike in na njem medovite rastline (drevesa, grmovnice, cvetlice). Pri čebelnjaku nas je že čakal g. Andrej Jus, ki nam je veliko povedal o čebelah, nam pokazal čebeljo posteljo za sprostitev. Njegovo predavanja smo zaključili z degustacijo medu. Učiteljica Jana Tomažič Ličen nam je veliko povedala o medovitih rastlinah in različnih čebelnjakih. Med vračanjem v šolo smo se ustavili tudi na travniku in si ogledali travniške cvetlice. V šoli smo pridobljeni znanje ponovili. Naravoslovni dan je bil zanimiv in razgiban.


Domžale, 13. 6. 2024                                                         Zapisala vodja ND: Anita Tancik

Objava bo prestavljena v arhiv dne: sobota 31 avgusta, 2024

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost