V ponedeljek, 8. maja 2017,  smo z učenci 9. razreda obiskali Naravoslovni in Narodni muzej. V Narodnem muzeju so se srečali z biosocialno evolucijo človeka. Spoznali so značilnosti človečnjakov in njihov boj za obstanek v krutih okoljskih razmerah, ki so vladale milijone let nazaj. Spoznali so nekaj bivališč neandertalca in dokaze za to.

V Prirodoslovnem muzeju so si ogledali  paleontološke ostanke mamuta, jamskega medveda in nekaterih drugih živali iz obdobja ledenih dob, ki so vladale na našem ozemlju. Zlasti všeč ji  je bil neveljski mamut.

Ogledali so si tudi novo razstavo z naslovom Naše malo veliko morje, ki predstavlja vse značilnosti slovenskega morja in njihove značilne prebivalce od nastanka pa do danes. Navdušilo jih je okostje Leonore, kita grbavca, ki je pred nekaj leti naseda na naši obali.  ( Mojca Kanduscher – vodja naravoslovnega dne).

 

(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost