V četrtek, 15.6.2017, so sedmošolci preživeli vroč in sončen ter raznolik naravoslovni dan na slovenski obali. Spoznali so naš zaščiten nacionalni park Sečoveljske soline, pomemben življenjski prostor za številne ptice. Spoznali so tudi njegove posebne prebivalce: solinskega rakca in ribo solinarko ter slanoljubne rastline. Predstavljeno jim je bilo ohranjanje kulturne dediščine pridelovanja kuhinjske soli najboljše kvalitete na tradicionalni način.

V Piranu so si ogledali akvarij in s pomočjo učnih listov ponovili razvrščanje in lastnosti živali, ki jih najdemo v Jadranskem morju. Posebno doživetje pa je bil obisk Muzeja polžev in školjk, kjer so bile razstavljene raznovrstne lupine teh veličastnih mehkužcev. Sledil je sprehod po Piranu do cerkve sv. Jurija, kjer so ponovili osnove geografije slovenskega Primorja, po ozkih mediteranskih ulicah in trgih pa so doživeli utrip srednjeveških mest. Na Tartinijevem trgu so izpostavili pomen violonista Tartinija in si pogeldali znamenito Benečanko. Tako so medpredmetno združili različne vsebine ob terenskem raziskovanju.

Piko na i pa je predstavljalo sladkanje s sladoledom oz. kakimi drugimi dobrotami. Vse je že spominjalo na počitnice!

Vodja ND: mag. Katarina Vodopivec Kolar

(Skupno 209 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost