V sodelovanju z mladinskim literarnim festivalom Bralnice pod slamnikom smo letos ponovno imeli sproščen in zabaven literarni dogodek, saj nas je v petek, 12. 4. 2024, obiskal priljubljeni mladinski pisatelj.

Letos nas je s svojimi zabavnimi dogodivščinami in pogovorom o mladinskem romanu NK Svoboda navdušil Žiga X. Gombač. Na druženje z njim smo povabili učenke in učence osmih ter devetih razredov, ki so pri pouku, za bralno značko ali v prostem času prebrali njegova dela. Devetošolca Miha in Juš sta suvereno vodila pogovor z gostom, ki je s svojim pozitivnim pogledom na svet in življenje, zgodbicami o lumparijah iz svojih mladostnih let ter opisom svoje zanimive pisateljske poti navdihnil vse prisotne. Hvaležni smo, da lahko učenci pridejo v neposreden stik z avtorji, saj tako še bolj doživijo prebrano knjigo. Eno najljubših, ki jo za domače branje beremo v zadnji triadi, je ravno NK Svoboda Žige X. Gombača. Po vseh dogodivščinah, ki nam jih je opisal, pa bodo v knjižnici zagotovo izposojeni vsi izvodi Lumpsterjev, zanimajo pa nas tudi Kompanjoni in bojevniki časa, Jastrebov let, Polnočna zajeda … Še dobro, da se bližajo počitnice, da bomo imeli še več časa za branje!

Prijeten literarni dogodek nam bo vsem ostal v lepem spominu.

Špela Malgaj

Objava bo prestavljena v arhiv dne: četrtek 23 maja, 2024

(Skupno 113 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost