V mesecu oktobru je v stik z nami stopila ga. Tina Heferle, poslanka Državnega zbora RS in podpredsednica Državnega zbora RS.

Želela je dvoje:

  1. Učencem, ki sodelujejo v Šolskem parlamentu, je želela predati prijazno vabilo na obisk Državnega zbora RS, kjer bi jih z veseljem sprejela in jim predstavila svoje delo. Meni namreč, da bi na ta način lahko nekaj malega “vrnila” lokalnemu okolju, kjer je tudi sama odraščala, se šolala in preživljala igrive otroške dni.
  2. Učence, ki sodelujejo v Šolskem parlamentu, je želela povabiti k sodelovanju pri oblikovanju izhodišč za delo njene poslanske pisarne, ki jo je 12. novembra odprla v Domžalah. Želela je, da bi ji vsak od naših učenk in učencev, ki sodeluje pri Šolskem parlamentu (v sklopu Skupnosti učencev šole), z otroško iskrenostjo in igrivostjo, v enem stavku, zaupal/a, kaj je tisto, kar ima v svojem lokalnem okolju rad/a, kaj pogreša in kaj bi morda spremenil/a. Njihove ideje in misli bi izobesila v svoji poslanski pisarni kot vodilo in opomnik, da dela v službi ljudi in za ljudi in s posebno odgovornostjo do mlajše generacije.

 

Seveda smo se mentorice SUŠ-a in predstavniki učencev odzvali prošnji ge. Heferle in ji posredovali izjave učencev.

 

V spomin nam je poslala končni izdelek, ki visi na steni v njeni pisarni.

 

Ponovno pa nas je povabila na obisk Državnega zbora RS. Seveda se bomo tudi temu povabilu z veseljem odzvali, saj je le redko kdo deležen takšne priložnosti.

 

Preberite si še izjave učencev.

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost