Na sončno nedeljo, 4. 2. 2024, smo se ob 14.00 zbrali pod  Mengeško kočo in se z avtom prepeljali na vrh Gobavice, kjer sem parkirala avto. Po pozdravu in prejemu jabolka,  smo si na karti pogledali našo pot, katero bomo prehodili.  Nato pa smo se podali na pot po grebenski gozdni poti, ki je bila dobro markirana. Pot je bila  razgibana, nekje prekrita s snegom, nekje čisto suha, v večjem delu pa zelo razmočena, zato so nam prišle prav tudi pohodne palice, katere sem razdelila pohodnikom, v kolikor jih niso imeli. Med potjo smo po grebenu osvojili še 4 vrhove; Marin hib, Magarovnik, Hrastovc in Debeli vrh. Imeli smo tudi razgled na Kamniško Savinjske Alpe in Julijske Alpe ter poimenovali nekaj njihovih vrhov. Ko smo prispeli na Rašico, smo se povzpeli na stolp in imeli prečudovit razgled. Na vrh Rašice pa se je s kolesom pripeljala tudi Tina Lavička, nas pozdravila in nas sladko presenetila.  Nato pa smo sestopili še do koče, kjer smo se okrepčali. okoli 17. ure pa smo se odpravili nazaj proti Mengeški koči. Na glavo smo si dali čelne svetilke, saj smo vsi vedeli, da bomo del poti nazaj hodili po temi. Nebo pa je bilo jasno in tako smo se zazrli v zvezde. videli smo Mali voz, Veliki voz, Zvezdo severnico, planet Saturn, satelite in nešteto zvezd. Po ogledu  pa smo pot nadaljevali proti Mengeški koči. ko smo prispeli na Mengeško kočo , smo z našim pohodom zaključili.  nekateri so s hriba sestopili peš, drugi pa smo se usedli v avto in se odpeljali proti domu.

Vsi pohodniki smo bili nad izletom navdušeni.

Na koncu pa bi se rada zahvalila vodniku PD Domžale Luku Skočirju, ki je nadobudno spremljal naše korake in si vzel čas, saj sem pohod izvedla tudi v okviru izobraževanja za planinskega vodnika.

Več pa naj povedo slike.

Zapisala Angelina Bolta

Objava bo prestavljena v arhiv: četrtek 7 marca, 2024

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost