Po deževnem tednu nas je v petek, 26. 4. 2024, razveselilo sonce in tako smo se v okviru projekta Zdrave šole odpravili na pohod na Svetega Primoža nad Kamnikom.

Na zbirnem mestu v Domžalah se je zbralo 7 pohodnikov. Odpeljali smo se do Stahovice in tam parkirali svoje jeklene konjičke. Po pozdravu in razdelitvi jabolk sem predstavila še prijetnega štirinožca Mila, ki je Marku in Eriku na obraza narisal nasmeh, in tako je bila pot zaradi psa veliko lažja in zabavnejša.  Na začetku hoje nas je čakal vzpon po asfaltni cesti, nato pa smo z makadamske poti krenili po gozdni poti in spet vrnili na makadamsko cesto pri hišah in sledili poti do Svetega Primoža, kjer smo imeli malico iz nahrbtnika, in si tako nabrali novih moči. Sledil je še krajši vzpon do cerkvice in do razpela nad Svetim Primožem, kjer smo kratek čas hodili po poti za Veliko planino in se nato spustili do razcepa pod vrhom Svetega Primoža in pot nadaljevali do izhodišča.

Vsi pohodniki smo bili nad izletom navdušeni.

Več pa naj povedo slike.

Zapisala Angelina Bolta

Objava bo prestavljena v arhiv dne: petek 7 junija, 2024

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost