Na sončno jutro smo se z drugošolci, 17. 6.,  odpravili na spomladanski pohod. V nahrbtnike smo si spravili malico, pregledali obutev in peš odpravili izpred OŠ Domžale proti Mengšu. Pot nas je vodila mimo Češminovega parka, rodiške železniške postaje, grobeljskega drevoreda, po poljski makadam poti vse do Mengša. Med potjo smo se večkrat ustavili v senci in se odžejali,  pred nami pa že opazovali grič Gobavico, ki se dviga nad Mengšem. V Pristavi smo zavili na gozdno markirano pot, sledili markacijam, hodili po Trim stezi in prispeli na Mengeško kočo.  Na našem doseženem vrhu smo pojedli malico, se posladkali s priboljški in si ogledali mini živalski vrt (koze, kokoši in vietnamski prašiček). Po prijetnem postanku smo sestopili pri OŠ Mengeš in se v smeri  Zgornje Jarše ter ob Kamniški Bistrici vračali nazaj k šoli. Malo utrujeni, a veseli in zelo ponosni, da smo vse to zmogli, smo odšli na igrišče, kjer smo v senci pojedli še ostale priboljške.


Zapisala: Anita Tancik

Objava bo prestavljena v arhiv dne: sobota 31 avgusta, 2024

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost