Na hladno marčevsko jutro smo se odpravili v Ljubljano, kjer je Mestni Muzej Ljubljana za učence pripravil pravi raziskovalni podvig. Potem ko so si razdelili vloge (navigator, spraševalec, risar, merilec in opisovalec), so se opremljeni z učnimi pripomočki (opisi, delovni listi, zemljevid, kompas …), v spremstvu vodičev in učiteljev, odpravili odkrivat prestolnico. Program je bil odlična priložnost za medpredmetno povezovanje, spodbujal je tako spretnost terenske orientacije, opazovanja, skiciranja, merjenja, povzemanja besedil in igranja vlog kot tudi nadgradil zgodovinsko znanje o naši prestolnici.

Po malici smo odšli proti Cankarjevemu domu, kjer smo si ogledali simfonično matinejo z naslovom Od opere do muzikala. Prisluhnili smo dvanajstim izsekom iz oper, operet in muzikalov domačih in tujih avtorjev. Spoznali smo nova imena glasbenih ustvarjalcev in odlomke iz njihovih izbranih vokalnoinstrumentalnih odrskih del, ter se seznanili so se z nekaterimi novimi glasbenimi pojmi.

Nekaj utrinkov s kulturnega dne si lahko ogledate na spodnjih slikah.

 

 Zapisala: Nataša Bergant

(Skupno 211 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost