V sredo, 24. 10. 2018, smo imeli učenci 4. razreda tehniški dan. Odšli smo v Ljubljano v Minicity. To je kreativno otroško mesto, ki ga bogati 40 kotičkov, od katerih vsak predstavlja svojevrstne poklice in dejavnosti, ki jih opravljamo v vsakdanjem življenju.

V tem dopoldnevu smo bili tako zidarji, cvetličarji, kupci in prodajalci v trgovini, pacienti in zdravniki, avtomehaniki, policisti, piloti, stevardese, potniki v letalu, vozniki avtobusa, avtomobila, voditelji oddaje Slovenija ima talent, obiskali smo banko celic in porodnišnico, tovarno energije, ogledali smo si poskuse z vodo, preoblekli smo se v smetarje in celo v pleskarje, sladkali smo se z različnimi vrstami peciva, ki smo ga sami spekli, denar pa smo dvigovali kar na bankomatu.

Naša velika želja je bila, da bi vsi vstopili prav v vsako hiško, se preizkusili v vseh dejavnostih, ki jih le-te ponujajo, vendar je bilo za vse to cele tri ure kar premalo časa …

Nekaj utrinkov …

 

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost