Z učenci vseh oddelkov 7. razreda smo se odpravili v Ljubljano in obiskali Narodni muzej in Cankarjev dom. V muzeju so nam pripravili kar tri vodenja: Arheologija pa te fore, Emonec in Rimska vojska. Učenci so imeli priložnost spoznati najpomembnejše predmete iz arheološke zbirke Narodnega muzeja, se sprehoditi skozi Rimski lapidarij in odkrivati različne plati življenja v antičnem Rimu: opremo rimskega vojaka, rimska oblačila, denar, verovanje in latinski jezik.

V drugem delu kulturnega dne smo obiskali Cankarjev dom, kjer smo si ogledali matinejo z naslovom Ljudske teme v slovenski simfonični glasbi. Orkester Slovenske filharmonije je izvedel dela Alojza Srebotnjaka, Janija Goloba in Alda Kumarja. Slednja dva sta se matineje tudi udeležila, tako da so ju imeli učenci priložnost spoznati preko kratkega intervjuja z moderatorko.

Nekaj utrinkov s kulturnega dne si lahko ogledate na spodnjih slikah.

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost