Preko karavanškega predora smo se odpeljali v avstrijsko zvezno deželo Koroško. Prva točka ogleda je bil grad Ostrovica, do katerega smo se povzpeli skozi štirinajst utrjenih grajskih vrat in ob tem poslušali zanimive zgodbe o načinih obrambe pred Turki. Na vrhu smo si ogledali muzej starega orožja in marsikaj izvedeli o varovanju srednjeveških utrdb. Druga točka ogleda je bilo Gosposvetsko polje, kjer je bilo nekoč središče države Karantanije. Spregovorili smo o Karantaniji, o načinu ustoličevanja karantanskih knezov, si ogledali cerkev Gospe svete in govorili o pokristjanjevanju Slovanov. V zadnjem delu poti smo se ustavili še v glavnem mestu dežele, mestu Celovec. Sprehodili smo se po središču in si ogledali Deželno hišo, Gledališče, Stari trg, Novi trg, Zmajev vodnjak, kip cesarice Marije Terezije in se predali živahnemu utripu mesta. Ekskurzijo smo zaključili s sprehodom ob Vrbskem jezeru, največjem koroškem ledeniškem jezeru, ob katerem je močno razvit turizem.

Nekaj utrinkov s poti si lahko ogledate na spodnjih slikah.

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost