Vabimo vas na predavanje o pomenu polnozrnatih izdelkov v prehrani vaših otrok in mladostnikov, ki bo potekalo v četrtek 15. 2. 2024 ob 17.00 v avli OŠ Domžale. Predavanje bo vodila mag. Simona Mušič, prof. biologije in gospodinjstva, ki bo predstavila projekt Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) Polno zrno, v katerega je vključena tudi naša šola.

Na predavanju bomo podrobneje razpravljali o naslednjih vsebinah:
– Pomen prehrane otrok in mladostnikov.
– Pomen prehranske vlaknine ter kako lahko zagotovimo, da jo otroci dobijo dovolj v svoji prehrani.
– Predstavitev polnozrnatih živil.
– Predstavitev projekta Polno zrno – pomen povezovanja izboljšanja prehranske pismenosti pri otrocih in organizirane šolske prehrane na primeru polnozrnatih živil.


Na koncu predavanja bo na voljo tudi čas za prosto diskusijo in vprašanja na temo prehrane otrok in mladostnikov.


Prehranske navade se izoblikujejo v otroštvu in v dobi odraščanja, zato je v tem življenjskem obdobju ključno, da otrokom približamo zdrave prehranske izbire. Vabljeni, da se nam pridružite na predavanju, kjer bomo skupaj raziskali, kako lahko z bolj zdravimi prehranskimi izbirami prispevamo k boljšemu zdravju otrok.

Doroteja Dolšak,
organizatorica šolske prehrane

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost