Dne 11. in 12. februarja smo na OŠ Domžale organizirali projektna dneva o slovenski popotnici, pisateljici, poliglotki in ljubiteljski zbirateljici Almi Karlin. 11. februarja so imeli projektni dan učenci 8. in 9. razreda, naslednji dan pa učenci 6. in 7. razreda. Vsi učenci so se najprej zbrali v avli šole, kjer jim je kustosinja Pokrajinskega muzeja Celje in avtorica knjige o Almi »Kolumbova hči« predavala o življenju in delu te neverjetne ženske. Nato je učence vodila po razstavi, ki je bila postavljena v 1. nadstropju šole. V nadaljevanju so učenci po razredih nadaljevali s projektnim delom. Vsak razred si je izbral svojo temo v povezavi z Almo, nato pa so učenci nadaljevali delo v manjših skupinah. Nekatere predstavljene teme so bile:  Almino življenje v stripu, Alma in njen čas (izdelava križanke), Izumi, ki so vplivali na njeno pot (parnik, vlak, telegraf, pisalni stroj), raziskovalno delo Alme Karlin in Charlesa Darwina, literarni opis osebe, izdelava namizne igre, primerjava Alme in ostalih slovenskih popotnikov, spreminjanje družine skozi čas, Almino potovanje – rastlinstvo in hrana po svetu, oblačila Alminega časa in moda po svetu, svetovni raziskovalci, pomen potovanj za človeka. Učence je zelo nagovorila večplastnost Almine zgodbe, bili so dobri poslušalci in zanimivo je bilo opazovati, kako so vsak na svoj način izrazili svoje razumevanje tistega časa in usode posameznika. Razstava njihovih del kot tudi razstava o Almi Karlin je na ogled v šoli od 11. februarja do 3. marca 2016.

 Zapisala: Maja Juvan Stough

(Skupno 342 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost