Oktober je mesec požarne varnosti, zato smo drugošolci v ponedeljek, 17. 10. 2016, vse dejavnosti posvetili gasilcem.

Tehniški dan smo začeli z ogledom knjig, slikovnega materiala in predmetov, ki so jih učenci prinesli v šolo. Ob tem so se učenci podrobno razgovorili o izkušnjah, ki jih imajo z gasilci.

Po pogovoru smo si ogledali dva kratka filma. V prvem so učenci spoznali gasilsko opremo, različna orodja, vozila ter delo prostovoljnih gasilcev, v drugem pa delo poklicnih gasilcev in postopek reševanja v primeru požara. Pogovorili smo se še o razlikah med poklicnimi in prostovoljnimi gasilci, nato smo se lotili praktičnega dela.

Ročne spretnosti so učenci urili z barvanjem, striženjem, prepogibanjem in lepljenjem ter iz papirja vsi uspešno izdelali maketo gasilskega vozila. Iz Lego kock ali kartonske embalaže so za gasilska vozila izdelali garaže in se sproščeno igrali.

Tehniški dan smo zaključili z razstavo izdelkov.

Zapisala in fotografirala: Aleksandra Starin

 

(Skupno 269 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost