ŠKARJE, PAPIR IN LEPILO

 

V torek, 16. 10. 2018, smo v 2. razredu izvedli tehniški dan, ki smo ga posvetili številki 112, predvsem gasilcem, saj je oktober mesec požarne varnosti.

Ogledali smo si slikovno gradivo ter različne modele gasilskih vozil, ki so jih učenci prinesli v šolo.

Ob ogledu kratkega filma smo izvedeli, kaj moramo povedati, ko kličemo številko 112, kako ravnamo v primeru požara, seznanili smo se z delom gasilcev v primeru požara. Prišli smo do zaključka, da so to pogumni, hitri, iznajdljivi in spretni ljudje.

Tudi učenci so preizkusili svoje ročne spretnosti z uporabo škarij, barvic, flomastrov, papirja in lepila. Po navodilih so papir večkrat prepognili in zlepili ter tako izdelali papirnato gasilsko vozilo.

Razstava vozil nas bo še dolgo opozarjala na pravilno in odgovorno ravnanje v primeru nesreč. Ob tem pa ne smemo pozabiti, da morajo biti tudi intervencijske poti in površine za gasilce vedno proste in prehodne.

 

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost