V tem tednu (od 22.5. do 29.5. 2018) na matični šoli, v Ihanu pa prve dni meseca junija 2018,  so učenci drugega razreda izvedli tehniški dan. Izdelovali so geoploščo. Mnogi učenci so se prvič srečali s kladivom in leseno deščico, v katero so morali zabiti kar 25 žičnikov (lepenkarjev).

Pred začetkom zabijanja žičnikov so na deščico pritrdili papirnato šablono s 25. pikami. Sledilo je zabijanje žičnikov in marsikateremu učencu je zabijanje povzročalo kar velike preglavice. Vsi so uspešno izdelali geoploščo.

Nato so na žičnike napenjali različne barvne elastike. Nastali so čudoviti vzorčki in geometrijski liki.

Na delovni list so narisali različne »sličice« s pomočjo napetih elastik. Tako se je pokazala njihova kreativnost in deščice z motivi so tudi razstavili. Veseli so ugotovili, da se bodo lahko doma z geoploščo še dolgo časa igrali. Vsak dan bodo lahko spreminjali  njihovo »sliko« in naredili vedno kaj novega.

                                                                                Zapisala vodja tehniškega dne:

                                                                                        Magda Mihelčič

(Skupno 190 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost