Leto 2024 je olimpijsko leto, saj se bodo v Parizu odvile že 33. poletne olimpijske igre. Takrat bo zagorela olimpijska bakla, ki je svojo dolgo pot do Pariza prepotovala tudi preko Domžal. Na tej poti so jo pozdravili tudi učenci osnovne šole Domžale in ji navdušeno ploskali. Baklo je mimo naše šole prenesla županja Renata Kosec v spremstvu športnikov tekačev in kolesarjev.

Učenci so v »špalirju« pričakali olimpijsko baklo in nekateri so jo lahko tudi prijeli. Med njimi je bila tudi naša ravnateljica Nina Valenčič, ki je povedala je, da je kar težka.

Veseli smo, da smo lahko en delček dolge poti pospremili simbol olimpijskih iger in želimo si, da ostane simbol olimpijskega duha, ki pravi: »Pomembno je sodelovati in ne zmagati.« Bakli želimo vse dobro na poti in verjamemo, da bo razveselila in navdušila mnoge, ki jo bodo na poti v Pariz še spremljali.

Zapisala Nataša Pivec

Objava bo prestavljena v arhiv dne: nedelja 30 junija, 2024

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost