Kot vsako leto so nas tudi letos obiskale tri najstarejše skupine iz vrtca Urša. V ponedeljek, 15. 1., so nas obiskali otroci iz skupine Lisičke, v četrtek, 18. 1., so nas obiskali otroci iz skupine Žogice in v torek, 23. 1. 2023, so nas obiskali še otroci iz skupine Pikapolonice. Na začetku smo ugotovili, kam so prišli, kako se ta prostor imenuje in kdo v šolski knjižnici dela. Pogovorili smo se o tem, kako ravnamo s knjigami in kako se obnašamo v knjižnici. Prebrala sem jim pravljico Emilie Horn »Muc išče čarovnico«. Nato sem jih prosila, naj mi zapojejo kakšno pesmico. Zapeli so mi pesmico »Snežinke« Anje Štefan. Nato smo skupaj povedali še pesem »Miška vzela je s poličke«, prav tako Anje Štefan. Z igralnimi knjigami smo ugibali, katera žival se skriva na naslednji strani.  Prebrala sem jim še pesmico Sergeje Kovše: Miška v knjižnici. Nato smo si šli pogledat še knjižnico od blizu in se poslovili. Na koncu sem jim podarila knjižna kazala, da bodo s knjigami lažje lepo ravnali.

Sonja Drovenik, višja knjižničarka

Objava bo prestavljena v arhiv: četrtek 29 februarja, 2024

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost